Göğüs Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır

  Güzellik & Estetik    25 Temmuz 2019
Yorum Yok

Göğüs Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır

 

Göğüs Estetiği bayanların memelerinin fiziki görünüşü açısından istediği gibi görünmesidir. Kimi bayanlar büyük göğüslerden dert yanar, kimi bayanlar küçük ve kimi bayanlarda sarkmış olan memelerden dert yanmaktadırlar. Türkiyede genel olarak kadınlarımızda bu problem ve takıntılara oldukça sık rastlanılmaktadır. Bu göğüs büyüklüğü küçüklüğü yada sarkık göğüs görüntüsü yüzünden bir çok bayan kendini psikolojik olarak kötü hissederken bir çoğuda kendine olan özgüvenini kaybetmektedir. Fakat bu olumsuz düşüncelerin, Psikolojik ve ruhsal etkenlerden kurtulmak içinde ufak yada büyük çaplı Göğüs Estetiği operasyonları ile bu sorun ortadan kaldırılabilir.

 

Göğüsler kadınlar açısından çok işlevsel olarak düşünülsede bir kesim bayanda sadece fiziki olarak güzel görünmesini istemektedir. Bu nedenle her kadın göğsüne fazlası ile önem vermektedir. Göğüslerin en büyük önemine gelirsek annelik döneminde bebeğin emzirilme açısından annelik sembolü haline gelmiştir. Bunlar dışında cinsel yönden düşünücek olursak Göğüsler cinselliğin en büyük cazibeleri arasında diyebiliriz. Kadın vucudunda fazlası ile belirgin ve çok dikkat çekici hatlar oluşturması bayanlarda kalçaların omuz ve sırt bölümlerinde sertliğini oldukça yumuşatarak daha güzel bir görüntü ortaya çıkarmaktadır.

 

Göğüslerin Düzgün Ve Güzel Görünmesi Nasıl Sağlanır ?

 

Göğüs dokuları kadın vucudunda her hangi bir bölgeye kesinlikle nakil edilemez.  Eğer estetik cerrahi bir operasyon geçirerek göğüslerinizde değişiklik yapmak istiyorsanız öncelikle boyunuz, kilonuz, omuz genişlikleriniz ve kalça genişliklerinizi ölçeklendirerek bir değerlendirme yapılması gerekmektedir. Harika bir göğüse sahip olsanız dahi göğüsleriniz vucud hatlarınız ile orantısız olduğunda sizi hoşnut etmeyen fiziki görüntüler ortaya çıkacaktır buda sizde özgüven eksikliğine, ruhsal ve psikolojik takıntılara sebebiyet verebilir. Fakat şuna değinicek olursak göğüslerin şekli ve görünümü matematiksel olarak hesaplanmasıda yanlış diyebiliriz.

 

Göğüs Estetiğinde Yaş Sınırı Varmıdır ?

 

Kadınlarda göğüs gelişimi ergenlik dönemi ile başlayıp yaklaşık 18 yaşını doldurana kadar meme gelişimi tamamlanmış olur. Bu Standartları göz önünde bulundurursak on sekiz yaşını geçtikten sonra göğüslerinizde herhangi bir cerrahi operasyon yani Göğüs Estetiği yaptırmayı düşünebilirsiniz.

 

Göğüs Estetiğinin Asıl Amacı Nedir ?

 

Göğüs Estetiği az önce okuduğunuz gibi kimilerinin küçük kimilerinin büyük kimilerinin ise sarkmış olan göğüslerinden hem görsek olarak hem psikolojik olarak rahatsız olmalarından dolayı yapılan cerrahi işlemlerden biridir. Herkez yaptırabilirmi. Evet herkez vucuduna uygun ölçülerde yada kendi  arz ve taleplerine uygun ölçülerde istedikleri göğüslere sahip olabilirler. Göğüs estetiğinin amacı daha hoş daha güzel ve genellikle daha dikkat çekici bir göğüse sahip olabilmek için yapılan işlemlerden diyebiliriz.

 

Yazımız size faydalı olduysa lütfen yorumlarınızı eksik etmeyiniz.

 

264 okunma

Etiketler : , , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.