Dudak Estetiği Nasıl Yapılır

  Güzellik & Estetik    19 Ağustos 2019
Yorum Yok

Dudak Estetiği Nasıl Yapılır

Özellikle kadınlar tarafından sıklıkla sorulan soruların başında dudak estetiği nasıl yapılır sorusu gelmektedir. Teknoloji destekli ve tamamen pratik olan dudak estetiği uygulamaları kendi içerisinde birçok seçeneğe ayrılıyor. Bazı müdahaleler cerrahi müdahale gerektirmeyen, sadece yirmi dakika süren pratik işlemlerdir. Daha kalıcı ve etkili müdahaleler için dudak estetiği ameliyatları da uzmanlar tarafından tatbik ediliyor.

 

 Dudak Estetiği Uygulamalarında Seçenekler

 

Küçük iğnelerle hyaluronik asidin dudağın çeşitli alanlarına zerk edilmesiyle yapılan dudak estetiği uygulamaları başarılı sonuçlar doğurmaktadır. Etkileri sadece birkaç gün içerisinde kendini gösterir. Kullanılan malzemelerin çeşidini göre dudak estetiği 6 ay ya da 1 yıl gibi uzun süreleri kapsamaktadır. Etkileri azalıp sona erdiğinde yeniden yaptırılmasında herhangi bir sakınca da bulunmuyor.

 

Zaman ve yaşlılığa bağlı faktörlerin sonucunda dudakları inceleşen kadınlar için dudak dolgusu uygulamaları da mevcuttur. Öncelikli olarak dudak bölgesine anestezik kremler sürülür. Yaklaşık olarak birkaç dakika beklenir. Bu uygulamalar için özel olarak kullanılan ince uçlu enjeksiyon iğneleri bulunmaktadır. Bu enjeksiyonların içerisindeki asitler tamamen doğal ve hiçbir yan etkiye sahip olmayan özel bileşenlere sahiptir.

 

Kişiler uygulama esnasında herhangi bir acı hissetmez.

 

 Dudak Estetiğinin Faydaları Nelerdir?

 

Dudak estetiğinin faydaları ve etkileri de dudak estetiği nasıl yapılır sorusu kadar merak edilen bir diğer önemli konudur. Öncelikli olarak bu uygulamalar her bütçeye uygun olarak değerlendiriliyor. Uygulamalar için randevu alırken fiyat teklifi de alınabilir. Bir diğer önemli etkisi ise sürekli olarak yenilenebilir olmasıdır. Kişilerin istek ve ihtiyaçlarına bağlı olarak yılda bir ya da iki kere olmak üzere tekrar yapılabilir.

 

En çok merak edilen bir diğer konu ise yan etkisinin olup olmadığı yönündedir. Bilindiği kadarıyla hem dudak estetiğinin hem de dudak dolgusunun saptanmış herhangi bir yan etkisi bulunmuyor.

 

 

204 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.