Kadınlarda Kısırlık ve Aşırı Kilo

  Anne & Bebek, Beslenme & Diyet, Kadın Sağlığı    27 Temmuz 2019
Yorum Yok

Kadınlarda Aşırı Kilo Ve Kısırlık

 

Şüphesiz çoğu kadın, anneliğin tadına varıp o muhteşem duyguları yaşamak ister. Ama araştırmalar gösteriyor ki yüz çiftten on beşi bu duyguları yaşamak için bir desteğe ihtiyac duymaktadır. Ancak kadınlarda kısırlık durumu nadir görülen problemlerdendir. Fakat erken menopoza girilmesi, kadınlarda kısırlık sebebi olacağı gibi erkeklerde de üreme organında sperm olmaması farklı tedavi yöntemlerini deneyenler için bir fayda sağlamayacaktır.

 

 Aşırı Kilo Hamileliğe Engel Oluyor

Yapılan araştırmalara göre kadınlarda aşırı kilo durumuna bağlı olarak gebelik şansı ters orantıda yer almaktadır. Yani kadınlarda aşırı kilo olması halinde, hamile kalma olasılığı normal kilodaki birine göre oldukça zayıftır. Aşırı kilonun oluşturduğu hormon bozukları, kadının üreme organlarındaki yumurtlama işlevinin dengesini bozarak hamileliğe engel olmaktadır. Ayrıca araştırmalarca kadınların hamile kalamamasındaki nedenlerden biri alerjik rahatsızlıklar olmaktadır.

 

 Tüp Bebek Tedavisi İçin Kilo Değerleri Önem Taşıyor

 

Hamilelik için alternatif bir yöntem olan tüp bebek tedavisi kilo sorunu olan kadınlar için yine olumsuz sonuç doğurmaktadır. Bu ameliyat yönteminde de kilo çok önemli bir etken. Doktorlar tarafından yapılan açıklamalarda hamile kalmak isteyen kadınların beslenme alışkanlıklarına çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Yağlı ve kilo yapıcı hamur işi gibi gıdalar yerine, besin oranı yüksek yağ yakıcı gıdalar tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

 

 Yumurtlama Sorunları En Önemli Nedenlerden

 

Son zamanlarda kadınlarda kısırlık neden olur ile ilgili birçok araştırma yapılmaktadır. Bu araştırmalar birçok kadının merak ettiği konulara açıklık getirmektedir. Biz de kadınlarda kısırlık neden olur bununla ilgili bazı noktalara değineceğiz. En sık görülen kısırlık nedeni olarak yumurtlama sorunları görülmektedir. Yumurtlama gerçekleşmediği takdirde hiçbir şekilde hamilelik olmayacaktır. Ayrıca kadınların vajinal yapısındaki problemler, hamileliğe engel olmaktadır. Öncelikle hamilelikle ilgili daha detaylı bilgi edinmek için doktorlardan yardım alabileceğinizi unutmamalısınız.

192 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.