Bebek Sahibi Ne Zaman Olunur

  Anne & Bebek, Cinsellik    1 Ağustos 2019
Yorum Yok

Bebek Sahibi Olma Kararı Nasıl Verilmeli ?

Bir çok psikologa göre bebek sahibi olmak diğer vereceğiniz kararlarda nasıl sağlıklı düşünüp karar veriyorsanız bebek konusundada sağlıklı düşünüp karar verilmesini önermektedir.  Bebek sahibi olmak çiftin hayatında çok önemli ve sorumluluk sahibi değişiklikler ortaya çıkarmaktadır. Bu bebek için her iki birey’inde bu olacak olan değişikliğin farkında olması gerekmekte ve her iki tarafında bu büyük değişimin farkında olması gerekmektedir. Bu yüzden Bebek Sahibi olmak için nasıl karar verilmeli konusunda çok iyi düşünmeli gerekirse bir uzman ile görüşülmelidir.

Eğerki kötü giden bir ilişkiniz var ise yada monoton ilerleyen bir süreçteyken bu yaşanan hayata heyecan katmak için bebek planları yapıyorsanız uzmanlara ve psikologlara göre bu davranış biçimi pek iyi sayılmamaktadır. Çiftte bir tarafın bu konu ile ilgili düşünceleri ve endişeleri varsa bu konunun oturulup detaylı bir şekilde konuşulması gerekmektedir.

 

Bebek Sahibi Olmak için Anneliğe İlk Adım

Bebek sahibi olabilmek için öncelikte kendinizi acaba Anneliğe hazırmıyım diye sorgulamanız gerekir.  Planlı bir şekilde hamile kalmayı düşünüyorsanız Planklı Hamilelik en sağlıklı yöntemlerden birisidir. Eğerki bir kadın doğum kontrol hapları ile korunuyorsa bu hapları bıraktıktan üç ay sonra hamile kalmayı düşünmelidir.

Anne Olmak İsteyen Birey Hamileliğe Kaç Ay Önceden Hazırlanması Gerekir ?

 

Bu konuda öncelikle Anne olmak istiyen kişi Hem ruhsal hemde fiziki açıdan bu duruma kesinlikle kendini hazır hissetmeli. Doğum kontrol hapı kullanan bayanların özellikle hamileliği 3 ay sonradan düşünmeye başlamalı ve düzenli bir cinsel ilişki yaşaması gerekmektedir. Gebe kalmadan hemen 2 ay önceden ve hamileliğin ilk üç ayındada devam ettirebilicek şekilde günlük 0.4 mg folik asit kullanımı, bebeğin sinir sisteminde problem olma olasılığını yüksek oranda azaltmaktadır.

 

Ne Kadar Süre İçinde Çocuk Olmazsa Çift Problem Olduğundan Şüphelenmeli ?

 

Normal şartlarda 1 senedir korunmadan hamilelik için çalışma yapan çiftlerde halen gebelik görünmüyorsa öncelikle araştırmaya başlanması gerekmektedir. Anne ve Babanın yaşlarkı 35 ve üzerinde ise gebe kalma süresi 6 ila 8 ay’a düşer. Bu sureden sonra mutlaka uzman bir doktora başvurmak ve ondan bilgi alıp tedavi olunması gerekiyorsa tedavi, ilaç kullanılması gerekiyorsa ilaç yani kısacası uzman hekim in tavsiyelerine uyulması önemlidir.

Bebek Sahibi Olmak İçin Ne Zaman Seks Yapılmalı ?

 

Bebek sahibi olmak için öncelikle bayan’ın düzenli adet görmesi gerekmekte ve bu adet günlerini çok iyi bir şekilde takip etmesi gerekmektedir. Hamile kalmak için en uygun zaman dilimi ise Adet gününden itibaren 11. ve 17. günler arasında olabilmektedir. Bu yazılı günlerde cinsel ilişkiye girmek hamile kalması olasılığını fazlası ile arttırmaktadır. Cinsel ilişkiden sonra yataktan hemen kalkmamak, vajinayı hemen yıkamamak da hamileliği arttıran yöntemlerden bir kaçıdır.

140 okunma

Etiketler : , , , , , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.