Anal Sex Nedir Zararları Nelerdir ?

  Cinsellik    26 Temmuz 2019
Yorum Yok

Anal Birleşme Nedir Ve Zararları Nelerdir

Cinsel ilişkiler çeşitli fantezi ve arzular doğrultusunda farklı yöntemler ile gerçekleşebilmektedir. Cinsel ilişkilerin sağlık üzerindeki etkisi yöntemlere bağlı olarak şekillenir. İlişkinin gerçekleşme yöntemi sakıncalı olmayacağı gibi tehlikeli boyutlarda da sakıncalı olabilmektedir. Bu yüzden ilişki yöntemleri hakkında bilgiler edinilmelidir. Aksi taktirde sağlık açısından tehlikeli sayılabilecek sonuçlar meydana gelebilmektedir.

 

Tersten İlişki Nedir?

 

Tehlikeli olarak görülen ve hastalık bulaşma riskinin oldukça fazla olduğu cinsel ilişki yöntemlerinden biri ise tersten ilişkidir. Tersten ilişki nedir ? Arkadan ilişkinin zararları nedir? Genelde tersten ilişki diye tabirlendirilen cinsel ilişki yöntemi, anal birleşme demektir. Anal olarak gerçekleştirilen bu ilişkinin zararları aynı zamanda arkadan ilişkinin zararları olarak da bilinmektedir.

 

Tersten İlişki Yapmak Sakıncalı Mıdır?

 

Tersten ilişki yapmak zararlı mı? Tersten ilişki nedir? gibi sorular ile birçok kişi ilgili doktor ile görüşmektedir. Toplum tarafından sıkça sorulan ilişki yöntemleri anketlerinde denk gelinen sorulardır.

 

Uzmanlara göre tersten ilişki yapmak oldukça sakıncalı bir durumdur. İlişki yaşanan herhangi bir bireyin bulaşıcı hastalığı var ise bu ilişki şekli ile bulaştırması muhtemeldir. Uzmanların ise bu doğrultuda tavsiyeleri, bu anal birleşme ilişki yönteminin uygulanmaması ve benzeri ilişki yöntemlerinin uygulanmaması yönünde olmaktadır.

 

Sağlık Açısından Anal İlişkinin Zararları Nelerdir?

 

Arkadan ilişkinin zararları sağlık açısından oldukça zararlıdır. Bu zararlar tıp literatüründe yer aldığı gibi örneklerle de desteklenmektedir. Genel olarak tersten ilişki nedir? diyen birine karşı zararlarına ilişkin cevaplar vermek mantıklı olacaktır. Bu ilişkinin zararları ise;

 

* Anal bölge civarından bağırsak sıvısı geçmektedir. Bu bağırsak sıvısının vajinaya ulaşması durumunda iltihap kapılması muhtemeldir.

 

* Anal bölgesinde bulunan kaslar ve sinirler ciddi anlamda zarar görebilmektedir.

 

şeklinde olmaktadır. Ayrıca bu bölgede gerçekleşen cinsel ilişkilerde dokularda yırtılma gibi durumlarla da karşılaşılabilmektedir.

223 okunma

Etiketler : , , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.