Hamilelikte Kaç Kiloya Ulaşmalısınız

  Anne & Bebek, Beslenme & Diyet    16 Ağustos 2019
Yorum Yok

Hamilelikte Kaç Kiloya Ulaşmalısınız

“Hamilelik öncesi vücut kitle hamilelikte kaç kilo almalısınız  indeksiniz 20’nin altındaysa, yani zayıf sayılan bir gruptaysanız, hamileliğinizde normal kilolu olanlardan daha fazla kilo almanız önerilir. Bu durumda, almak idealdir.

 

Hamileliğiniz süresince 13-18 kg arasında, hamile kalmadan önce, vücut kitle indeksiniz 26-29 arasındadır, bu nedenle fazla kilonuz varsa, tüm gebeliklerde hamilelikte kilo 7-11.5 kg arasında olmanız önerilir. fazla kilolu, tüm hamileliğiniz boyunca 7 kilodan fazla almamalısınız.

 

7 kilodan fazla alınmalı ki hamilelikte daha iyi olur. Ağırlık alınması gerek hafta da 13-18 ağırlık alınmalıdır.

 

 CAESAREAN’IN OLANAKLIĞINI GELİŞTİRMEK

 

Akkuş, hamile kadınların vücut kütle indeksleri ise hamilelikle ilgili sorunların ağırlığını arttırma ihtimalini azaltacağını söyleyerek hamilelikte kilo olasılığını azaltacağını belirterek, “Bebeğin doğum olasılığını arttırmaktan daha fazla kilo alanlar iki katına çıktı.

 

Yine, yüzde 20’den fazla sezaryen şansı Gebelikte fazla kilo alındıktan hamilelikte kaç kilo almalısınız  sonra 30 kilo alımı daha sık görülür, ancak obez kadınlarda da daha sık görülür: son 1 haftada 1 kg’dan fazla veya son 1 ay içinde 4 kg’dan fazla olması, sarhoş olması durumunda, bu durum tansiyon düşünülmeli “dedi.

 

 RİSK AĞIRLIĞI

 

Op. Dr. Ahmet Melih Akkus, zayıf kilonun yetersiz beslenmeye işaret ettiğini belirtti, “Bu gibi durumlarda bebeğin annesinde gelişimsel gecikme riski vardır. Kilo alan hamile kadınların doktora başvurması gerekir. Kilo bakımından ikiz gebelik, tek bir hamilelikten ayrılmalıdır.

 

Eğer bir bebeğiniz olacaksa, yemek yemelisiniz ve kilo almak farklı olacaktır. Hamile kadınlara beslenme tavsiyesi veriyor. Bu şekilde verilmesi gereken noktalar elbette var.

 

 AZ KİLO ALIMI RİSK GETİRİYOR

 

Düşük kilo alımı, yetersiz beslenmenin, “Bu durumda bebeğin rahminde gecikmiş gelişme riski vardır. Bu durumda kilo alan hamile kadınların doktora danışması gerekir. ikizlerin olması ve genel olarak, genç annelerin birkaç kilo almayı ummaları önerilir.

 

“Beyaz ekmeği ve makarnayı tam buğday ekmeği ve kepekli makarna ile değiştirin. Az yağlı bir salata yapın. Hamburger ve patates kızartması yerine fasulye, nohut veya barbunya fasulyesi seçebilirsiniz. Tatlı yerine meyve dilimleri yiyebilirsiniz.

 

Süt Ürünlerinin Seçilmesi Yiyeceklerinizde mümkün olduğunca az yağ kullanmaya özen göstermelisiniz. Daha az yağda pişirme yöntemini seçmelisiniz.

384 okunma

Etiketler : , , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.