Hamilelik Kiloları Nasıl Verilir

  Anne & Bebek, Beslenme & Diyet    15 Ağustos 2019
Yorum Yok

Hamilelik Kiloları Nasıl Verilir

Hamilelik sırasında kilo almak birçok kadının yaşadığı bir durumdur. Doğumdan sonra uygun bir beslenme planı ve sporla bu kiloları verebilmek mümkün. Ancak hamilelik sonrasında bebeğin emzirilmesi söz konusu olduğundan, yapılan diyetin buna uygun olması şarttır. Üstelik doğumdan yeni çıkan bir metabolizmayı ağır spor programlarıyla yormak da çok doğru değil. Bu nedenle hamilelik kiloları nasıl verilir sorusunun cevabı oldukça profesyonel yöntemleri içermektedir.

 

 Yanlış Beslenme Alışkanlıkları Bırakılmalı

 

Doğum sonrası hamilelik kiloları verilirken kesinlikle sağlıklı bir beslenme alışkanlığına ihtiyaç duyulmalıdır. Özellikle şekerin tamamen bırakılması, bünyenin daha sağlıklı bir hale gelmesi için gereklidir. Rafine şeker içeren hiçbir şeyin tüketilmemesi uzmanların birleştiği bir konudur. Bunun yerine abartılı olmamak koşulu ile taze meyvelerin tüketilmesi daha doğru olacaktır.

 

Hamilelik sonrasında sağlıklı beslenmek adına paketlenmiş ürünlerin tüketilmemesi de gereklidir. Market raflarında satılan birçok ürün katkı maddeleri ve şeker içermektedir. Bu ürünlerin yerine daha doğal ve organik olanların tercih edilmesi tavsiye edilmektedir.

 

  Aşırı Değil Doğru Beslenmek

 

Doğumdan sonra bebeğe süt verileceği için oluşan yanlış bir algı mevcuttur. Çok yemenin daha fazla süt oluşumunu destekleyeceği düşünülür. Fakat bu tamamen yanlış bir inanıştır. Bunun yerine günde üç öğün, kaliteli yiyeceklerle beslenmek yeterlidir.

 

Öğünlerinizde mutlaka protein içeren yiyecekler olmalıdır. Organik yumurta ve süt ürünlerine ağırlık verilmelidir. Et tüketimi de yalnızca sağlıklı etlerle sağlanmalıdır. Şarküteri ürünlerinin tüketilmemesi önemli bir detaydır. Sağlıklı yağlarla pişen et ve sebze tüketimi bu aşamada değer taşımaktadır. Bu şekilde bir beslenme hamilelik kiloları verilirken oldukça etkilidir.

 

  Sağlıklı Karbonhidrat Tüketimi

 

Karbonhidratlar her ne kadar kilo almaya neden gibi görülse de onların insan beslenmesinde değeri vardır. Bu aşamada sağlıklı karbonhidratların alımına özen gösterilmelidir. Zira karbonhidratlar yalnızca unlu gıdalarda bulunmaz.

 

Sağlıklı karbonhidratlar kuru bakliyat ürünlerinde fazlasıyla vardır. Doğum sonrası kilo verilirken unlu gıdaların tüketimi tavsiye edilmez. Ekmek tüketmek, bu aşamada yapılacak en büyük yanlışlardan biridir. Ekmek yerine kuru fasulye, nohut ve mercimek gibi gıdalardan sağlıklı karbonhidratlar alabilirsiniz. Bu şekilde hamilelik kiloları nasıl verilir konusunda daha başarılı olabilirsiniz.

 

282 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.