Diyette Nasıl Spor Yapılmalı

  Beslenme & Diyet    15 Temmuz 2019
Yorum Yok

 

Diyette Nasıl Spor Yapılmalı

 

 

Spor diyet programınızın yanında olmazsa olmaz yapmanız gereken bir uygulamadır. Spor bedeninizdeki fazlalık yağları yakarak, kaslarınızı geliştirip forma girmenizi sağlar. Bu yüzden spor yapmanız kilo verirken ya da alırken mutlaka yapmanız gerekir.

 

Uzman diyetisyeniniz de size hangi aralıklarla spor yapmanız gerektiğini, nasıl yapmanız gerektiğini belirtecektir. Biz de bu yazıda sizlere sporun ne kadar faydalı olduğu, ne aralıklarla yapılması gerektiğini, diyette olan insanların ne kadar spor yapması gerektiğini belirteceğiz. Hazırsanız başlayalım.

 

Spor Nedir

 

Spor bünyenizdeki fazlalık yağları yakmanıza yarayan, fizyolojik olarak yararı olan bir uygulamadır. Bu yüzden sağlıklı insanların neredeyse hepsi düzenli aralıklarla spor yapmaktadır. Spor kalbinizi güçlendirerek, kalp krizi riskini azaltır.

 

Aynı zamanda organ yağlanmasını engelleyerek, tüm organlarınızın düzgün bir biçimde çalışmasını sağlar. Bu yüzden spor insan sağlığı için oldukça önemli bir yere sahiptir. Diyet programınıza uygun olması da oldukça önemli.

 

Diyette Olan Bir İnsan Ne kadar Spor Yapmalı

 

Diyete giren birisi birçok nedenden dolayı spor yapabilir. Bunlar zayıflama veya kilo alma gibi nedenler olabilir. Ne kadar spor yapmanız gerektiği kilonuza, yaşınıza ve almak veya vermek istediğiniz kiloya göre değişir.

 

Bu yüzden ne kadar spor yapmanız gerektiğini siz değil uzman diyetisyen hekiminiz belirler. Çok fazla spor yapmak kiminin sağlığına yarar sağlarken kiminin de sağlığına direkt olarak zarar verir. Bu yüzden insanların ne kadar spor yapması gerektiği görecelidir. Bu konuda uzman diyetisyen hekiminizden onay almalısınız.

 

Çok Fazla Spor Yapmak Hızlı Kilo Verdirir Mi

 

Çok fazla spor yapmanın kiminin sağlığına olumsuz yansıdığını belirtmiştik. Bu yüzden bu durum biraz ucu açık bir durum. Çok fazla spor yapmak kimi zaman bazılarını hızlı kilo verdirirken bazılarına da zarar verebilir.

 

Örneğin yağ oranınız çok fazla ise kalp krizi geçirme riskinizi bu fazla spor artırabilir. O yüzden tekrar belirtmekte fayda var; uzman diyetisyen hekiminizin onayı olmadan hiçbir işi kendi bildiğiniz gibi yapmayın. Yoksa olası bir sağlık sorunu ile karşılaşabilirsiniz.

 

Bu yazımızda temel olarak size spor ve diyetin ilişkisinden bahsettik. Umarız faydalı olmuştur, sağlıklı günler dileriz.

98 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.